ARKA w mediach

Ogrodowa altana stanęła na terenie zielonogórskiej Arki

Pomagają i dają szansę na nowe życie. Władysław Dajczak spotkał się z wolontariuszami

Głaskanie i przytulanie. Zwierzęta gościły u podopiecznych domu pomocy

Alpaki w domu opieki. Seniorzyskorzystali z zooterapii.

Nasza szopka bożonarodzeniowa przy Ratuszu

Uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Zobacz

Zobacz film 2

Zobacz film 1

09 stycznia 2020
Dnia 6 stycznia odbył się już po raz dziewiąty Orszak Trzech Króli w Zielonej Górze. Wyruszył o godzinie 13.45 do stajenki przy ratuszu na Misterium Trzech Króli. Uczestniczyły w nim
31 grudnia 2019
         Na Starym Rynku w Zielonej Górze powstała żywa szopka. Zamieszkały w niej zwierzęta takie jak: alpaki, kozy, kuc oraz wielbłąd. Było też miejsce na figurki Świętej Rodziny oraz Trzech Króli.
23 grudnia 2019
       Z inicjatywy pani Eleonory Szymkowiak Radnej Rady Miejskiej w Zielonej Górze i przychylności pana Prezydenta Zielonej Góry oraz jego współpracowników, od 10 grudnia 2019 bezdomni Fundacji Arka na Starym Rynku
05 grudnia 2019
Na początku grudnia doszło do spotkania w naszej zielonogórskiej filii Fundacji Arka z panią profesor Barbarą Toroń-Fórmanek. Nasz gość wykazał zainteresowanie naszymi działaniami i wyraził chęć współpracy. Pierwsze efekty już
28 listopada 2019
W listopadzie i grudniu 2019 Fundacja Wzajemnej Pomocy Arka realizuje zadanie publiczne "Przez Aktywność do Sprawności" Co poniedziałek odbywają się konsultacje w zakresie terapii uzależnień. W dniach 18 i 25
17 października 2019
Dnia 17 października 2019 roku odbyła się uroczystość otwarcia wykonanej przez naszych podopiecznych altany dofinansowanej z programu "Tu mieszkam, tu zmieniam" Fundacji Santander. Na uroczystość przybyli :  Wiceprezydent Dariusz Lesicki,
17 października 2019
W dniu 17 października 2019 na uroczystość oddania do użytku altany wykonanej z programu Fundacji Santander w filii w Chynowie przybył Wiceprezydent Zielonej Góry Dariusz Lesicki. Nasz gość miał okazję
25 września 2019
25 września odwiedził nas wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Pomimo niesprzyjającej aury udało się pokazać postępy w adaptacji budynków przy ulicy Truskawkowej w Zielonej Górze. Nasz gość miał okazję porównać stan

Zobacz

W dniu 20 maja br uroczyście pożegnaliśmy jednego z naszych mieszkańca "Domu wspólnoty w Chynowie"  Andrzeja, który dla poprawy  swojego  zdrowia, po długim oczekiwaniu został zabrany do Domu Pomocy Społecznej. W zielonogórskiej świetlicy zebrali się wszyscy mieszkańcy, były życzenia i drobny upominek.

Mamy nadzieję, że Andrzej nie zapomni o nas, a w nowym miejscu znajdzie tylu przyjaciół co tutaj.

15 czerwca br mięliśmy wizytę dziennikarza Radia Zachód.
Sławomir Kordyjalik w ramach reportaży Człowiek człowiekowi o organizacjach pożytku publicznego i przekazywaniu 1 % podatku w rocznym rozliczeniu PIT.
Audycja była emitowana w weekend, ale można także odsłuchać na stronie radia.

Posłuchaj

Radio Zachód

Fundacja Arka posiada nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych

Przygotowujemy się do utworzenia schroniska z usługami opiekuńczymi zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 roku, związku z tym naszym nowym nabytkiem jest samochód do przewozu osób niepełnosprawnych.

Narodziny   nowych alpak w Schronisku w Krzywej

W ramach zadania publicznego Urzędu Miasta reprezentowanego przez Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego nasze Mini ZOO odwiedziło zielonogórski deptak

Pan poseł Jerzy Materna odwiedził nasze zielonogórskie Schronisko

Dnia 1 września mieliśmy zaszczyt gościć pana posła Jerzego Maternę. Mogliśmy przedstawić naszemu gościowi Schronisko w Zielonej Górze, zapoznać z  działania fundacji  oraz opowiedzieć o problemach i potrzebach. W spotkaniu uczestniczyły nasze "dobre dusze" pani radna Eleonora Szymkowiak oraz pani profesor Barbara Toroń-Fórmanek.

Arka na Winobraniu

Relacje w mediach

Radio Zachód

TVP GORZÓW

Bezdomni, mieszkańcy Schroniska Samopomocowego Wsparcia w Chynowie w ramach terapii zajęciowej, a przede wszystkim z potrzeby serca szyją maseczki ochronne wielokrotnego użytku.

Maseczki są trzywarstwowe, posiadają wymienny wkład, a w górnej części posiadają wszyty drucik, co powoduje, że maseczkę można dobrze dopasować do twarzy. Szyte są z kolorowego materiału bawełnianego. Grupa szyjących to 6 osób, każda ma swoją funkcję od wykrawacza, po prasowacza. Istna linia produkcyjna, na której dziennie powstaje 100 maseczek.

Wszystko pakowane jest w pakiety : dwie maseczki i 12 wymiennych wkładów.

Uszyte trafiają do Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Zielonej Górze.

Relacje w mediach :

TVP Gorzów

Radio ESKA

Radio Zielona Góra

Bezdomni także szyją maseczki

W Zielonej Górze osoby bezdomne też pomagają w szyciu maseczek ochronnych

100 sztuk dziennie. Podopieczni fundacji Arka szyją maseczki ochronne

Bezdomni, mieszkańcy Schroniska w Chynowie szyją maseczki dla innych