"Arka" na deptaku

Relacje z tego wydarzenia w mediach :

TVP3 Gorzów

Radia Zielona Góra

Przyjacielscy goście

23 sierpnia przy zielonogórskim ratuszu pojawiły się nasze zwierzęta : alpaki, kozy, osiołki i nasz gwiazdor, towarzyski kucyk Lucek.

Ini

Fundacja Arka zorganizowała pokaz swoich zwierząt, nasi podopieczni, opiekunowie zwierząt mogli opowiedzieć o swoim życiu w schroniskach Arki. Mieszkańcy mogli nakarmić zwierzęta, pogłaskać je i zrobić sobie z nimi zdjęcia.Może także udało się odczarować mit o bezdomnym..........

23 sierpnia w ramach zadania publicznego Urzędu Miasta reprezentowanego przez Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego nasze Mini ZOO odwiedziło zielonogórski deptak

6 września festyn rodzinny z udziałem zwierząt

W niedzielę, 6 września w ramach zadania Wspieramy i Pomagamy mieliśmy okazję uczestniczyć w festynie rodzinnym w Zielonej Górze organizowanym przez Stowarzyszenie Kolorowy Chynów.

Nasze alpaki, osiołki i kucyk przybyły by integrować się z naszą lokalną społecznością i by lepiej się poznać.

Korzystaliśmy z mobilnych barierek, które zakupiliśmy w firmie Metaloteka - polecamy !

23 sierpnia w ramach zadania publicznego Urzędu Miasta reprezentowanego przez Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego nasze Mini ZOO odwiedziło zielonogórski deptak

18 września warsztaty kulinarne

W ramach zadania publicznego Wspieramy i Pomagamy odbyły się warsztaty kulinarne z zakresu zdrowego żywienia we współpracy z panią Lidią Rusinowską ze Spółdzielnie Socjalnej "Zielone Oko".

Najpierw była pogadanka na temat zdrowego żywienia, zbilansowanej diety i nowatorskiego podejścia do piramidy żywieniowej.

Później zaczęło się wspólne gotowanie. Z warzyw, mięsa drobiowego i aromatycznych przypraw wyszła smaczna potrawa, którą wspólnie spożyliśmy.

21,30 września oraz 16 listopada spotkania z terapeutą od uzależnień

Nasi podopieczni mieli okazję porozmawiać z  Leszkiem Pieńczakiem, specjalista psychoterapii uzależnień.

Spotkania te miały na celu wzmocnienie psychiczne w walce z nałogami i podniesienie poczucia własnej wartości.

4 - 13 sierpień warsztaty terapeutyczne

Rozpoczynamy realizację zadania publicznego Wspieramy i Pomagamy od warsztatów terapeutycznych .

W dniach od 4 do 13 sierpnia odbyły się spotkania grupowe i indywidualne, które poprowadziła pani magister pedagogiki i resocjalizacji Monika Kaczmarczyk.

19 listopada było pysznie

We czwartek (19.11.2020) odbyły się kolejne warsztaty dietetyczne pod przewodnictwem pani Lidii Rusowicz. Tym razem przystąpiliśmy do przygotowania past kanapkowych. Uczestnicy podzielili się na 5 grup i każdy skomponował swoje danie. Niektóre składniki były nowością dla naszych Podopiecznych jak na przykład suszone pomidory czy przyprawa curry.

Wszystko było smaczne i zdrowe.

Wspólny posiłek był nagrodą za włożony trud.