Relacje z tego wydarzenia w mediach :

TVP3 Gorzów

Radia Zielona Góra

"Arka" na deptaku

Przyjacielscy goście

23 sierpnia przy zielonogórskim ratuszu pojawiły się nasze zwierzęta : alpaki, kozy, osiołki i nasz gwiazdor, towarzyski kucyk Lucek.

Fundacja Arka zorganizowała pokaz swoich zwierząt, nasi podopieczni, opiekunowie zwierząt mogli opowiedzieć o swoim życiu w schroniskach Arki. Mieszkańcy mogli nakarmić zwierzęta, pogłaskać je i zrobić sobie z nimi zdjęcia.

Może także udało się odczarować mit o bezdomnym..........

23 sierpnia w ramach zadania publicznego Urzędu Miasta reprezentowanego przez Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego nasze Mini ZOO odwiedziło zielonogórski deptak

6 września festyn rodzinny z udziałem zwierząt

W niedzielę, 6 września w ramach zadania Wspieramy i Pomagamy mieliśmy okazję uczestniczyć w festynie rodzinnym w Zielonej Górze organizowanym przez Stowarzyszenie Kolorowy Chynów.

Nasze alpaki, osiołki i kucyk przybyły by integrować się z naszą lokalną społecznością i by lepiej się poznać.

Korzystaliśmy z mobilnych barierek, które zakupiliśmy w firmie Metaloteka - polecamy !

23 sierpnia w ramach zadania publicznego Urzędu Miasta reprezentowanego przez Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego nasze Mini ZOO odwiedziło zielonogórski deptak

18 września warsztaty kulinarne

W ramach zadania publicznego Wspieramy i Pomagamy odbyły się warsztaty kulinarne z zakresu zdrowego żywienia we współpracy z panią Lidią Rusinowską ze Spółdzielnie Socjalnej "Zielone Oko".

Najpierw była pogadanka na temat zdrowego żywienia, zbilansowanej diety i nowatorskiego podejścia do piramidy żywieniowej.

Później zaczęło się wspólne gotowanie. Z warzyw, mięsa drobiowego i aromatycznych przypraw wyszła smaczna potrawa, którą wspólnie spożyliśmy.

21 września spotkanie z terapeutą od uzależnień

W poniedziałek 21 września nasi podopieczni mieli okazję porozmawiać z  Leszkiem Pieńczakiem, specjalista psychoterapii uzależnień.

Spotkanie te miało na celu wzmocnienie psychiczne w walce z nałogami i podniesienie poczucia własnej wartości.

4 - 13 sierpień warsztaty terapeutyczne

Rozpoczynamy realizację zadania publicznego Wspieramy i Pomagamy od warsztatów terapeutycznych .

W dniach od 4 do 13 sierpnia odbyły się spotkania grupowe i indywidualne, które poprowadziła pani magister pedagogiki i resocjalizacji Monika Kaczmarczyk.